دات نت نیوک

توصیه های کارآمد برای عکاسی دریایی

عکاسی یک حرفه ی تخصصی، جذاب و هنری می باشد که شما در آن حتی در حین کار کردن لذت زیادی می برید .اما برای اینکه بتوانید آثار خوب و ناب و جذابی ایجاد نمایید می بایست مهارت و خلاقیت بالایی دشته باشید. این اصل است که آثار عکاسان را از افراد آماتور جدا می سازد.عکاسان باید توجه ویژه و دانش کافی را داشته باشند تا بتوانند سوژه های نا و جذابی را ایجاد نمایند.گذشته از این موضوع آنها می بایست ابزارهای ویژه این کار را نیز به همراه داشته باشند.

توضیحات خبر

عکس زیبا

یکی از ابزراهایی که به شما در عکاسی کمک زیادی می کند اما بسیاری از تازه کاران آن را ابزاری بیهوده می پندارند سه پایه است.شما به وسیله ی سه پایه می توانید از سرعت های شاتر طولانی استفاده نمایید و به شما کمک می کند تا زمان بیشتری را صرف عکاسی نمایید. برای عکاسی هایی که قصد دارید به صورت دراماتیم ثبت نمایید بهتر است از سه پایه هایی استفاده نمایید که بتوانید ارتفاع آنها را تنظیم نمایید چرا که عکس هایی که از نزدیکی زمین گرفته می شوند دراماتیک تر می شوند.

عکاسی

حالا که پایه ی دوربین را تنظیم نمودیم می بایست به کادر بپردازیم توجه به این نکته که چه چیزهایی می بایست در کادر ما باشند و چه عناصری را می بایست از کادر حذف نمود. برای عکاسی از پایین ترین سنسور دوربینتان استفاده نمایید زیرا این حالت برای شاطر های طولانی مورد نیاز می باشد در ضمن کمترین نویز را تولید می نماید.در این حالت می بایست ایزویی بین 50 تا 200 را انتخاب نمایید. برای اینکه سطح دریا را به صورت تار و پنبه ای به نمایش در بیاورید نیاز است که از سرعت های شاتر طولانی استفاده نمایید.

عکاسی از دریا

بهترین زمان برای تنظیم شاتر چیزی در حدود 2/1 تا 10 ثانیه است.اگر با انتخاب این سرعت ها نوردهی بیشتر از حد نیاز شما و به مقدار اذیت کننده ای وجود دارد بهتر است یا از فیلتر ND استفاده نمایید یا زمان عکاسی خود را به زمانی از روز که نور کمتری دارد موکول نمایید. فیلترهای ND همانند یک شیشه سیاه به نظر می رسند و در انواع مختلف از یک تا 10 استاپ و حتی در بعضی موارد بیشتر از این مقدار در دسترس می باشند.شما همچنین می توانید از انواع متغیر نیز بهره مند شوید. با استفاده از فیلترهای ND می توانید میزان نوری را که به سنسور می رسد کاهش دهید تا بتوانید از سرعت شاترهای طولانی بهره مند شوید.

ترفندهای عکاسی

رای اینکه افکت مناسب خود را پیدا نمایید می بایت با توجه به تلاطم دریا از سرعت 15/1 ثانیه شروع کنید و این سرعت را کاهش دهید تا به ظاهر مورد تاییدتان برسید. در کل برای عکاسی های منظره و به خصوص عکاسی از دریا بهتر است از دیافراگم های بسته بین f/8 تا f/11 عرضه می کنند.با این روش شما می توانید عمق میدان مناسبی را به ست بیاورید و اکثر قسمت های کادر در فوکوس قرار می گیرند.البته باید به این نکته نیز توجه نمایید که اکثر لنزها شارپ ترین تصویر خود را بین f/8 تا f/11 عرضه می نمایند پس توجه داشته باشید که دیافراگم را بیشتر از این حد نبندید.

عکاسی از موج دریا

یک مرجع برای اطلاع از شارپ ترین دیافراگم لنز وب سایت DxMark است اما به طور کلی بهترین روش استفاده Manual می باشد.ابتدا ایزو و دیافراگم را تنظیم نمایید و سپس سرعت شاتر و فیلتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بهترین روش برای عکاسی با سرعت شاترهای کند، این است که از یک ریموت استفاده کنید تا از لرزش دوربین پیشگیری شود. البته درصورتی‌که ریموت ندارید یا آن را فراموش کرده باشید می‌توانید از گزینه‌ی تأخیر شاتر در دوربین نیز استفاده کنید.

عکاسی از دریا

برای این‌که عکستان جذاب‌تر شود و آسمان با جزئیات بیشتری ثبت گردد می‌توانید از فیلترهای Graduated ND استفاده کنید. این گونه از فیلترها در بخش بالایی تیره‌تر هستند و برای به دست آوردن نوردهی بهتر می‌توانند کاربردی باشند. به‌خصوص وقتی هنگام طلوع یا غروب خورشید قصد عکاسی دارید این نوع از فیلترها با تاریک‌تر کردن آسمان بالانس مناسبی را برقرار می‌کنند و موجب می‌شوند بتوانید جزئیات زیبای ابرها و رنگ آسمان را نیز ثبت کنید.

عکاسی از دریا