دات نت نیوک

7 نکته ی عالی برای عکاسی در تعطیلات به همراه خانواده !

فصل تابستان محبوب ترین زمان سال برای تعطیلات خانوادگی است. بهترین راه این است که با عکس گرفتن لحظات خوش مسافرت و تعطیلاتتان را برای همیشه به خاطر بسپارید و به یادگار ثبت کنید.

توضیحات خبر

اگر شما تعطیلات خانوادگی درپیش رو دارید  در اینجا چند راهنمایی وجود دارد که احتمالا بتواند به شما کمک کند تا بهترین عکس ها را بگیرید.

1-اولویت بندی

عکاسی در طول تعطیلات چقدر اهمیت دارد و چه نوع عکس هایی را می خواهید؟

آیا می خواهید با عکس های فوری به سادگی سفر خود را به یاد داشته باشید ؟ آیا می خواهید تصاویر با کیفیت بالا داشته باشید ؟ آیا عمدتا می خواهید از مکان هایی که بازدید می کنید، عکس برداری کنید؟

اینها همه سوالات مهمی هستند که قبل از تعطیلات باید از خود بپرسید. هیچ جواب درست یا غلطی وجود ندارد، اما پاسخ شما به این سؤالات باید بر نحوه برنامه ریزی سفرتان و نحوه استفاده از وقت خود در طول تعطیلات تاثیر گذار باشد.به عنوان مثال، اگر هدف شما جذب عکس های منظره زیبا در مقصد شما باشد، فرآیند شما متفاوت از کسی است که به سادگی می خواهد با عکس های خانوادگی به خانه برسد. شما باید در موقعيت های مناسب در روز،زمان مناسب (مانند طلوع خورشید یا غروب آفتاب)، باشید که برنامه شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

 2- برنامه پیش رو

برنامه ریزی پیش رو مفید است صرف نظر از اولویت های شما برای سفر، مهم است اگر شما می خواهید در سفر ، از مکان ها و چشم انداز های زیبایی که دیدن میکنید عکس داشته باشید.چند راه وجود دارد که می توانید برنامه ریزی کنید:

نقاطی را که می خواهید عکس بگیرید، پیدا کنید.اگر سفر یا عکاسی منظره یک اولویت برای سفر شما باشد، وقت خود را برای تحقیق در مورد مکان هایی که قصدبازدیدازآنهاراداریدمیگذارید.بهترین نقاطی را که میخواهید عکس بگیرید پیدا کنید و برنامه سفر خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید. اگر زمان را برای برنامه ریزی پیش نبرید، ممکن است برخی از بهترین فرصت های عکاسی را از دست بدهید.باز هم، این واقعا به اولویت های شما برمیگردد. اگر نمیخواهید عکاسی تاثیری در برنامه های تعطیلاتتان بگذارد، این خوب است، اما شما تقریبا تضمین میکنید که عکس های بهتر را با انجام تحقیقات و برنامه ریزی ازپیش تعیین شده انجام دهید.

در زمان مناسب برنامه ریزی کنید تا در آن نقاط قرار گیرید.یکی از بزرگترین دلایل اینکه عکس های تعطیلات اغلب ناخودآگاه است، این است که آنها معمولا در زمان مناسب یا در شرایط نوردهی مناسب قرار نمی گیرند. بیشتر عکس های تعطیلات در اواسط روز گرفته می شود، هر زمان که اتفاق می افتد که در یک نقطه خاص قرار بگیرید.

اگر می خواهید بهترین عکس ها را بردارید، باید عکس ها را در زمان مناسب روز بگیریدبه طور کلی، بهترین نور در اطراف طلوع و غروب خورشید است، زمانی که بسیاری از مسافران به انجام کارهای دیگر مشغول اند.

اگر عکاسی از مکان هایی که بازدید می کنید برای شما اهمیت دارد، شما باید برنامه خود را برنامه ریزی کنید تا در یک زمان مناسب در جای مناسب قرار گیرد که به شما بهترین شانس را برای نوردهی ایده آل می دهد.

تحقیق در مورد مکان های دیگر در این منطقه هنگامی که شما به یک مکان خاص برای تعطیلات بروید، احتمالا مکان های زیبای دیگری نیز وجود دارد که در این نزدیکی هست. برخی از تحقیقات پیش از سفر خود برای دیدن آنچه که در این منطقه وجود دارد، احتمال بیشتری پیدا خواهد کرد که فرصت های بیشتری برای عکس برداری وجود دارد که می تواند با تلاش کمی انجام شود.

3. سفرهای جاده ای را در صورت امکان انجام دهید.

سفرهای جاده ای به دلایل مختلف برای عکاسی مناسب هستند:

شما در طول مسیر فرصت های زیادی برای عکس خواهید داشت. این شامل عکس هایی از جاده و همچنین تمام مکان هایی است که می توانید در طول سفر در آنجا توقف کنید.

شما انعطاف بیشتری خواهید داشت. هنگامی که پرواز می کنید، شما باید برنامه خود را در حین پرواز ایجاد کنید و این کار کمی برای انعطاف پذیری است. اما با سفر جاده ای می توانید زمانی که می خواهید بیرون بروید، زمانی که می خواهید توقف کنید، هر زمان که بخواهید، برنامه سفر خود را ایجاد کنید و حتی اگر قصد دارید، برنامه را تغییر دهید.

برای مسافرت، جاده آسان تر است زیرا شما محدودیت های مشابه و هزینه های بیش از حد برای کیسه های اضافی ندارید. این باعث می شود که چرخ دنده شما با شما راحت تر شود.

البته، هنوز می توانید عکس های عالی از تعطیلاتی که شامل پروازها می شود دریافت کنید، اما سفرهای جاده ای می تواند برای عکاسی عالی باشد.

 4-چرخ دنده درست را بیاورید اما بسته را لمس کنید.

به عنوان یک عکاس، داشتن دنده درست همیشه مهم است. اما زمانی که مسافرت می کنید، نمی خواهید چیزی را که لازم نیست انجام دهید. در واقع محدود کردن خودتان (به عنوان مثال، آوردن فقط یک یا دو لنز) می تواند راهی عالی برای خودتان باشد و باعث خلاقیت شود.

خوشبختانه، برخی از مهم ترین اقلام و لوازم جانبی عکاسی تعطیلات، فضای بسیار زیادی را از دست نخواهند داد.

1-باتری های اضافی

2-تعویض باتری

کارت های حافظه اضافی

یک مورد دیگر که ممکن است بخواهید آن را سه پایه قرار دهید. اگر عکس های منظره یا مسافرت را ضبط کنید، یک سه پایه به عنوان راهی برای کمک به گرفتن عکس های تیز توصیه می شود. سه پایه همچنین می تواند برای عکس های خانوادگی بسیار مفید باشد، زیرا شما می توانید دوربین را روی سه پایه قرار دهید و از تایمر برای عکس گرفتن از همه استفاده کنید.

لازم نیست سه پایه کامل را بپوشید، به ویژه اگر هدف اصلی شما عکس خانوادگی باشد. چیزی کم و سبک مانند GorillaPod می تواند ثبات را فراهم کند که شما نیاز دارید عکس هایی عالی از هر کس در خانواده بگیرید

5. تنها زمان را پیدا کنید.

گرفتن عکس های مسافرتی با کیفیت و عکس های منظره می تواند در هنگام تعطیلات با خانواده تان دشوار باشد، به خصوص اگر بچه ها هم باشند. اگر شما وقت و تمرکز بیشتری برای عکاسی بگذارید قطعا به نتایج بهتری دست پیدا خواهید کرد.

6. عکس های خود را سازماندهی کنید.

سازماندهی عکس هایتان یک معقوله ی بسیار مهم است.

مرتب کردن می تواند به شما در یادآوری دقیق مکان ها و زمان هایی که عکس ها گرفته شده اند،کمک کند تا بتوانید عکس های مورد نظر خود را در آینده پیدا کنید.

چند راه مختلف وجود دارد که می توانید عکس های خود را مرتب کنید، و واقعا همه چیز مهم است که شما یک روشی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد. اگر دوربین شما دارای قابلیت GPS باشد، این می تواند یک راه عالی برای اطمینان از عدم ردیابی مکان هایی است که در آن عکس های شما گرفته شده اند (اما توجه داشته باشید که ردیابی GPS می تواند سریع تر باتری را از بین ببرد)

گزینه های دیگر شامل استفاده از پوشه های جداگانه یا کاتالوگ های Lightroom و / یا مجموعه ها برای سازماندهی عکس های خود هستند.

 7. از پردازش دسته ای استفاده کنی

یکی از مزایای استفاده از عکس ها این است که زمان بیشتری برای پردازش پست نیاز دارد. بهترین راه برای سرعت بخشیدن به ویرایش عکس شما این است که از قابلیت های Lightroom برای پردازش دسته ای استفاده کنید تا ویرایش های خود را به چندین عکس بطور یکبار انجام دهید، و نه ویرایش هر عکس یک بار.

یکی دیگر از گزینه ها استفاده از ایستگاه از پیش تنظیم Lightroom است. شما می توانید یک مجموعه از پیش تعیین شده ایجاد کنید که برای چندین عکس استفاده می شود یا می توانید از ایستگاه از پیش تنظیم شده استفاده کنید که باعث می شود تا جلوه های ویژه ای برای عکس هایتان اعمال شود. برای دریافت بیش از 1000 ایستگاه از پیش تنظیم که می توانید از آن به سرعت و به آسانی استفاده کنید، از Packet Preset Lightroom خود اطمینان حاصل کنید.

این نکات را با تعطیلات خانوادگی بعدی خود تمرین کنید و فکر می کنم نتایج را دوست خواهید داشت.